CEV Cup: Ήττα για την Λαμία με 3-0 στο Βέλγιο

Την ήττα με 3-0 (25-19, 25-14, 29-27) γνώρισε ο ΓΣ Λαμία στο Ροζελάρε του Βελγίου από την Κνακ στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για την φάση των ‘8' του CEV Cup.
Η Λαμία, αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Νέναντ Σιμεούνοβιτς και στα δύο πρώτα σετ είχε αρκετά προβλήματα χάνοντας από νωρίς την επαφή με το σκορ.
Στο τρίτο όμως οι Ρουμελιώτες, έδειξαν το καλό τους πρόσωπο και παρόλο που προς το τέλος του σετ έδωσαν το δικαίωμα με λάθη στην υποδοχή στους Βέλγους να ξεφύγουν με 20-17 και 23-20, οι αλλαγές του Δημήτρη Ανδρεόπουλου (Βλαχόπουλος, Δραγκίδης) από τη γραμμή του σερβίς έφεραν τα πάνω κάτω με τον Γυμναστικό να προσπερνά με 24-25, αλλά τελικά να χάνει το σετ μετά από μεγάλη μάχη με 29-27.
Ο επαναληπτικός θα γίνει την άλλη Πέμπτη στο Χαλκιοπούλειο και η Λαμία θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να διεκδικήσει την πρόκριση στο ‘Χρυσό Σετ'