Εχασαν ευκαιρία οι Μακεδόνες, νίκησε το Ανατόλια

Μεγάλη ευκαιρία για να αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς στην έδρα του Ανατόλια έχασε ο Μακεδονικός στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β’ φάσης της Α1, αφού οι γηπεδούχες επικράτησαν 3-1 (25-19, 25-14, 14-25, 25-23).
Οι ομάδα των Κυμίνων στην προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή του υποβιβασμού βρέθηκε να χάνει με 2-0, όμως, στο 3ο σετ μείωσε σε 2-1 και στο 4ο βρέθηκε μια «ανάσα» από την ισοφάριση.

Τελικά, όμως, το Ανατόλια ήταν αυτό που πανηγύρισε την κατάκτησή του έστω και στις λεπτομέρειες και έτσι σε συνδυασμό με το «τρίποντο» που πήρε η Άρτεμις Κορυδαλλού στο άλλο ματς της ημέρας, οι Μακεδόνες έπεσαν μια θέση και είναι πιο κοντά στον υποβιβασμό με δύο αγωνιστικές να απομένουν για τη λήξη του πρωταθλήματος.