Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα Β’ ΕΘΝΙΚΗ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα Β’ ΕΘΝΙΚΗ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων

Με νίκες συνέχισαν ΑΕΚ, Πανερυθραϊκός και ΜΕΝΤ

Τίποτα δεν άλλαξε μετά το πέρας της 15ης αγωνιστικής στον 1ο και 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής, αλλά και την 13η του 3ου ομίλου, αφού όλοι πρωτοπόροι συνέχισαν με νίκες. Η ΑΕΚ συνέχισε το σερί της, αφού ξεπέρασε και το εμπόδιο του Εθνικού, ο Πανερυθραϊκός παραμένει αήττητος στον 2ο όμιλο, όπου εντύπωση προκάλεσε το «διπλό» της Μαλεσίνας μέσα στο Κολέγιο Αθηνών. Στον 3ο όμιλο, η ΜΕΝΤ δεν είχε πρόβλημα απέναντι στη ΧΑΝΘ.

1ος Όμιλος (15η αγωνιστική)

Απόλλων Σμύρνης - ΓΑΣ Λέσβου 3-0 (25-11, 25-21, 25-18)
ΣΦΠ Χανίων - Πανιώνιος 3-0 (25-14, 25-18, 25-19)
Αργυρούπολη - Ιωνικός 3-2 (27-25, 20-25, 23-25, 25-14, 15-08)
ΑΕΚ - Εθνικός Π. 3-0 (25-19, 25-22, 25-17)
2ος Όμιλος (15η αγωνιστική)

ΑΟ Πρεβέζης - Μοσχάτο 0-3 (19-25, 23-25, 16-25)
Πανερυθραϊκός - Καλαμάτα 80 3-0 (25-18, 25-19, 28-26)
Κολέγιο Αθηνών - Αίας Μαλεσίνας 1-3

Tετάρτη 21/3/2012

Ολυμπιάδας, 19:00 Ολυμπιάδα Πατρών – Αναγέννηση Άρτας (Παπασταθόπουλος – Λεβέντης)
3ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Μεγ. Αλέξανδρος – Ελπίδα Θεσ. 0-3 (32-34, 22-25, 23-25)
Γαλαξίας - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-12, 25-14, 25-19)
ΧΑΝΘ - ΜΕΝΤ 0-3 (20-25, 23-25, 19-25)
ΑΟ Σερρών - ΦΣ Αρίων 2-3 (26-28, 25-20, 25-20, 24-26, 11-15)

Ασταμάτητοι Πανερυθραϊκός και ΑΕΚ

Ασταμάτητος ο Πανερυθραϊκός στον 2ο όμιλο, συμπλήρωσε μια ενδεκάδα νίκες με το 3-0 επί της ΦΕ Ιωαννίνων που «κινδυνεύει». Νίκη με... περίπατο για τον Αία Μαλεσίνας, 3-0 την Αναγέννηση που δεν έχει πανηγυρίσει φέτος!

Στον 3ο όμιλο ο Γαλαξίας διατηρείται άνετα στην 3η θέση μετά το 3-0 επί του Αρίωνα , ενώ οι Ελπίδες έκαναν το διπλό στη Σκύδρα, 3-1 τον Αριστοτέλη που πήρε μόλις το δεύτερο σετ του στη χρονιά!


1ος όμιλος - 13η αγωνιστική

ΑΕΚ  - ΓΑΣ Λέσβου 3- 0 (25-18, 25, 17, 25-21)

Κυριακή 4/3/2012

Α΄Αργυρούπολης 17.00 ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΕ Ηρακλείου Μαρκάτσας – Πρέντζας
Χανίων 17.00 ΣΦΠ Χανίων - ΑΣ Ιωνικός Κοκοτσάκης – Καραπουλάκης
Ν.Σμύρνης 14.00 ΓΣ Πανιώνιος - Εθνικός ΟΦΠΦ Χαρακίδας – Τρύπας

2ος όμιλος - 13η αγωνιστική

ΑΣ Αίας Μαλεσίνας - ΓΑΣ Ανανέννηση-Προμηθέας 3-0 (25-15, 25-15, 25-14)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΦΕ Ιωαννίνων 3-0 (25-17, 25-14, 25-22)
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟΠ Μοσχάτου 0-3 (23-25, 23-25, 12-25)
Κολλέγιο Αθηνών - Καλαμάτα 80 3-1 (23-25, 25-23, 25-19, 25-14)

3ος όμιλος - 11η αγωνιστική

ΑΜΟ Γαλαξίας - ΦΣ Αρίων 3-0 (25-21, 25-21, 25-18)
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΣ Ελπίς 1-3 (18-25, 25-19, 15-25, 20-25)
ΑΟ Σερρών - ΜΕΝΤ 1-3 (32-30, 16-25, 15-25, 19-25)
Μέγας Αλέξανδρος - ΧΑΝΘ 0-3

Οι βαθμολογίες της Β' ανδρών

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
 
OMAΔA
N
H
ΣΕΤ
B
1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
7
3
27
11
24
2
ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ
7
3
25
12
23
3
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ
8
2
24
12
23
4
ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ
8
3
25
19
20
5
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
5
5
18
20
13
6
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
4
7
19
23
13
7
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
4
6
19
25
11
8
ΓΑΣ ΛΕΣΒΟΥ
2
9
13
30
7
9
ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
2
9
12
30
7

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
 
OMAΔA
N.
H.
ΣΕΤ
B
1
ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ
10
0
30
4
29
2
ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
8
3
29
12
26
3
ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
8
3
24
13
23
4
AΣ ΑΙΑΣ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ
7
4
23
18
19
5
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
7
4
23
19
18
6
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80
4
6
17
20
13
7
ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
2
9
10
28
7
8
ΦΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
2
9
12
29
7
9
ΓΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΠΡΟΜ
0
10
5
30
2
 
3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
 
OMAΔA
N.
H.
ΣΕΤ
B
1
ΜΕΝΤ
9
1
29
8
27
2
ΑΣ ΕΛΠΙΣ
8
2
26
10
26
3
ΑΜΟ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
7
3
24
13
21
4
ΓΣ ΜΕΓ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
5
5
20
18
15
5
ΧΑΝΘ
5
5
18
20
14
6
ΦΣ ΑΡΙΩΝ
4
6
14
20
11
7
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ
2
8
12
25
7
8
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
0
10
1
30
0